Kardiologia inwazyjna

choroby serca

Koronaroplastyka

Choroby układu sercowo-naczyniowego diagnozowane i leczone są w różny sposób, w zależności zarówno od stadium zaawansowania choroby, jak również jej umiejscowienia. Zdarza się, że leczenie możliwe jest środkami farmakologicznymi, jednak często niezbędna jest operacja tudzież zabieg.

W przypadku chorób niedokrwiennych serca, czyli sytuacji, kiedy mięsień sercowy przez dłuższy czas nie otrzymywał wystarczającej ilości tlenu i substancji odżywczych, dochodzi do zaburzeń, które z kolei prowadzą do zawału mięśnia sercowego. Właśnie w takich sytuacjach wykorzystuje się technikę przezskórnej interwencji, czyli koronaroplastyki.

Medycyna ciągle się rozwija i pojawiają się nowe możliwości leczenia, zmieniają się techniki badań, interwencji i zabiegów. Pojawiają się nowe sposoby i kuracje, które są coraz mniej inwazyjne dla organizmu człowieka, bezbolesne, możliwe do wykonania bez konieczności przebywania w szpitalu.

Tak jest chociażby w kardiologii, w której możliwe są przeszczepy, nad którymi pracowali polscy lekarze.Dzięki transplantologii, można w dosłownym słowa znaczeniu uratować komuś życie.

Operacje przeprowadzane na sercu czy w ogóle na układzie sercowo-naczyniowym, należą do tych najbardziej ryzykownych, niemniej jednak są sytuacje praktycznie bez wyjścia, wtedy tylko przeprowadzenie operacji jest w stanie ocalić ludzkie życie. Szczególnie trudne są te przeprowadzane u osób starszych, dlatego, że ryzyko nie ogranicza się tylko do samego procesu zabiegu, ale również czasu po nim.

Im młodszy, zdrowszy organizm, tym relatywnie szybciej dochodzi do zdrowia a hospitalizacja jest krótsza..

chorobyserca.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.